Aktualności
 • Druga osoba w Żorach zarażona koronawirusem

  21.03.2020

 • W sobotę (21 marca) potwierdził się drugi przypadek zakażenia koronawirsuem w Żorach. Chora jest seniorką.

  - Do szpitala zakaźnego w Tychach z objawami nudności, ogólnym osłabieniem i brakiem apetytu trafiła starsza kobieta. Jak ustalili inspektorzy sanitarni z Rybnika, mieszkanka była tydzień temu na uroczystości rodzinnej. Trwa ustalanie wszystkich osób, z którymi kobieta miała kontakt - informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

  To druga osoba zakażona koronawirusem w Żorach. O pierwszym przypadku władze miasta poinformowały w ubiegły czwartek. To osoba, która przebywała w ostatnich dniach w izolacji i miała kontakt jedynie z własnym dzieckiem, które także objęte było kwarantanną. Obie osoby są w stałym kontakcie z sanepidem oraz znajdują się pod opieką szpitala zakaźnego w Raciborzu.

  - Na tę chwilę mamy 56 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 75 osób, 2136 osób objętych jest kwarantanną, a 7111 – nadzorem sanitarnym – informuje Alina Kucharzewska ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

   
 • mar

 • Wspólny rozwój
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • W Żorach pierwszy przypadek koronawirusa. 54 osoby podlegają kwarantannie

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.