Sport
 • Bezbramkowy remis na początek wiosny

  09.03.2020

 • Po trzech miesiącach przerwy na ligowe boiska wrócili piłkarze, walczący o mistrzostwo III ligi. ROW 1964 Rybnik, który po rundzie jesiennej zajmował 13. miejsce w ligowej tabeli, na inauguracyjne, wiosenne starcie pojechał do Wrocławia, gdzie zmierzył się ze Ślęzą. W pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym w sierpniu 2019 roku, był remis 1:1.
  Rewanż rozpoczął się spokojnie, a drużyny miały problem, ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Co prawda rybniczanie trafili do siatki, ale sędzią dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.
  Po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, ale nie przekładało się to na okazje do zdobycia gola. Jedną z nielicznych gospodarze zmarnowali w minucie 88., kiedy to w sytuacji sam na sam Paszek okazał się lepszy od Olejniczaka. Chwilę później sędzia zakończył spotkania i obie ekipy podzieliły się punktami.
  Teraz przed rybniczanami inauguracja wiosennych rozgrywek na własnym stadionie. W sobotę, 14 marca na stadion przy ul. Gliwickiej przyjedzie MKS Kluczbork, który w ostatni weekend wygrał u siebie z Ruchem Zdzieszowice 1:0. Początek tego spotkania o godz. 15:30.
  W tym spotkaniu trener Roland Buchała będzie mógł skorzystać m.in. z 17-letniego bramkarza Patryka Zapały, wypożyczonego tuż przed wznowieniem trzecioligowych rozgrywek z Pniówka Pawłowice.
  WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYCH NOWINACH.

  Ślęza Wrocław – ROW 1964 Rybnik 0:0 

  ROW 1964: Kewin Paszek – Marek Krotofil, Piotr Pacholski, Szymon Jary, Przemysław Szkatuła, Konrad Warmiński (75. Bartosz Kunat), Kamil Spratek, Yaroslav Baranskyi, Dawid Plizga (62. Piotr Mandrysz), Jakub Kuczera (72. Wiktor Piejak), Marcin Wodecki (90. Bartłomiej Polok).
  Ślęza: Piotr Zabielski – Mateusz Stempin (78. Jakub Gil), Robert Pisarczuk (78. Piotr Stępień), Piotr Kotyla, Jakub Bohdanowicz, Szymon Lewkot, Guilherme da Silva (62. Vladislav Korzhynskyi), Filip Olejniczak, Hubert Muszyński, Maciej Tomaszewski, Paweł Niemienionek.

   
 • (MP)

 • Koronawirus Blok
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.