Sport
 • Niesamowita pogoń piłkarzy z Jastrzębia

  09.03.2020

 • Po bezbramkowym remisie w Bełchatowie – na inauguracje piłkarskiej wiosny, GKS Jastrzębie podejmował na swoim boisku Radomiaka Radom. W pierwszym, sierpniowym starciu tych ekip, padł remis 22:2, a po rundzie jesiennej obie drużyny plasowały się w czołówce I ligi.
  Mecz w Jastrzębiu rozpoczął się dość spokojnie, było dużo taktyki, biegania, mniej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Bramkarza przyjezdnych próbowali zaskoczyć Patryk Skórecki i Kamil Szymura, ale po ich uderzeniach piłka mijała bramkę Radomiaka. Podobnie było po uderzeniach Dawida Abramowicza z Radomia. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron zaczęły się niesamowite emocje.
  Wynik spotkania w 56. minucie otworzył Patryk Mikita, który z najbliższej odległości pokonał Mariusza Pawełka. Ten sam zawodnik, wykorzystując rzut karny, podwyższył wynik spotkania na 2:0. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, do szturmu ruszyli miejscowi. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Mróz, umieszczając piłkę w okienku bramki Cezarego Miszta. 5 minut później był już remis, po tym jak do bramki trafił Kamil Jadach. Na tym nie koniec. Kiedy kibice cieszyli się z doprowadzenia do remisu, gola na wagę zwycięstwa zdobył Farid Ali, dla którego było to ósme trafienie w sezonie. Ostatecznie GKS wygrał 3:2 i potwierdził swoje aspiracje do wysokiego miejsca w końcowej klasyfikacji rozgrywek I ligi.
  Kolejny mecz podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają w poniedziałek, 16 marca, wtedy to przy ul. Harcerskiej zmierzą się z Wartę Poznań. Początek tego spotkania o godz. 18.00.
  WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYCH NOWINACH.

  GKS Jastrzębie - Radomiak Radom 3:2 (0:0)
  Bramki
  : Marek Mróz (76.), Kamil Jadach (81.), Farid Ali (83.) – Patryk Mikita (56., 69. k)

  GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek, Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny, Łukasz Norkowski (55. Petr Galuška), Marek Mróz, Damian Tront, Farid Ali, Patryk Skórecki (54. Kamil Jadach), Daniel Szczepan (90. Kamil Adamek).
  Radomiak Radom: Cezary Miszta, Michał Grudniewski (6. Kacper Pietrzyk), Adam Banasiak, Mateusz Michalski (70. Marcin Budziński), Rafał Makowski, Michał Kaput, Mateusz Cichocki, Damian Nowak, Dawid Abramowicz, Meik Karwot (85. Maciej Górski), Patryk Mikita.

   
 • Galeria:

 • (MP)

 • Wspólny rozwój
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.