Niesamowita pogoń piłkarzy z Jastrzębia

Po bezbramkowym remisie w Bełchatowie – na inauguracje piłkarskiej wiosny, GKS Jastrzębie podejmował na swoim boisku Radomiaka Radom. W pierwszym, sierpniowym starciu tych ekip, padł remis 22:2, a po rundzie jesiennej obie drużyny plasowały się w czołówce I ligi.
Mecz w Jastrzębiu rozpoczął się dość spokojnie, było dużo taktyki, biegania, mniej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Bramkarza przyjezdnych próbowali zaskoczyć Patryk Skórecki i Kamil Szymura, ale po ich uderzeniach piłka mijała bramkę Radomiaka. Podobnie było po uderzeniach Dawida Abramowicza z Radomia. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron zaczęły się niesamowite emocje.
Wynik spotkania w 56. minucie otworzył Patryk Mikita, który z najbliższej odległości pokonał Mariusza Pawełka. Ten sam zawodnik, wykorzystując rzut karny, podwyższył wynik spotkania na 2:0. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, do szturmu ruszyli miejscowi. W 76. minucie na listę strzelców wpisał się Marek Mróz, umieszczając piłkę w okienku bramki Cezarego Miszta. 5 minut później był już remis, po tym jak do bramki trafił Kamil Jadach. Na tym nie koniec. Kiedy kibice cieszyli się z doprowadzenia do remisu, gola na wagę zwycięstwa zdobył Farid Ali, dla którego było to ósme trafienie w sezonie. Ostatecznie GKS wygrał 3:2 i potwierdził swoje aspiracje do wysokiego miejsca w końcowej klasyfikacji rozgrywek I ligi.
Kolejny mecz podopieczni Jarosława Skrobacza rozegrają w poniedziałek, 16 marca, wtedy to przy ul. Harcerskiej zmierzą się z Wartę Poznań. Początek tego spotkania o godz. 18.00.