Sport
 • Jastrzębski Węgiel próbuje wrócić na swój poziom [ZDJĘCIA]

  16.11.2019

 • Początek sezonu w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla trudno uznać za udany. Podopieczni Roberto Santilliego spokojnie wygrali mecze z dużo niżej notowanymi rywalami, w starciu z liczącymi się ekipami PlusLigi byli bez szans.


  Po porażce z Akademikami z Olsztyna Pomarańczowi chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Pierwszym krokiem miało być pokonanie absolutnego debiutanta w siatkarskiej, najwyższej klasie rozgrywkowej – ekipy MKS Ślepsk Malow Suwałki.
  W wyjściowym składzie Jastrzębskiego znalazło się miejsce m.in. dla Depowskiego czy nominalnie rezerwowego libero – Ruska.
  Już początek meczu pokazał, że ekipa z Podlasia nie odda tego meczu bez walki. Siatkarze Kowala szybko wyszli na prowadzenie 5:2, przy wyniki 10:7 o czas poprosił trener miejscowych. Jego rady pomogły, gospodarze szybko doprowadzili do remisu po 10, a po ataku, najlepszego na parkiecie Fornala, wyszli na jednopunktowe prowadzanie. Przy stanie 20:20 ponownie przerwę na żądnie wziął Santilli i ponownie to się opłaciło. Kolejne cztery akcje wygrali Pomarańczowi i mogli się cieszyć z wygrania inauguracyjnej partii do 21.
  Drugi set do stanu 20:20 był bardzo wyrównany. Dużo było szarpanej gry, żadna z drużyn nie potrafiła złapać rytmu. W końcówce, o zwycięstwie jastrzębian zdecydował spryt Kampy i błędy własne przyjezdnych. Po godzinie gry Jastrzębski prowadził 2:0.
  Trzeci set był podobny do dwóch pierwszych. Wyrównana gra i końcówka dużo lepsza w wykonaniu miejscowych. Ważne punkty zdobył Gladyr, wybrany MVP spotkania, swoje dołożył Kampa i Fornal. To wystarczyło, aby pokonać drużynę z Suwałk 3:0 w setach.
  Pomarańczowi mecz mieli pod kontrolą, ale nie było w ich wykonaniu żadnych fajerwerków. Z taką dyspozycją ciężko będzie walczyć z tuzami ligi, dlatego wszyscy sympatycy Pomarańczowych liczą, że szybko wrócą oni na poziom, który zagwarantuje punkty z mocnymi rywalami.
  We wtorek Jastrzębski powalczy z BKS-em Bydgoszcz (17:30), w piątek, 22 listopada podopieczni Santilliego będą podejmować na swoim parkiecie drużynę z Zawiercia. Początek tego spotkania o godz. 20:30.


  Więcej w najbliższych Nowinach.

  Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)
  JW
  : Konarski, Vigrass, Kampa, Depowski, Gladyr, Fornal, Rusek (libero) oraz Bucki, Fromm, Lyneel, Margarido
  Ślepsk Malow Suwałki: Siek, Szerszeń, Bołądź, Takvam, Rohnka, Tuaniga Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Szwaradzki, Klinkenberg, Stańczak (libero), Rudzewicz

  Fotorelacja: Dominik Gajda

   
 • Galeria:

 • (MP)

 • Darko
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.