Aktualności
 • Turniej policyjny dla licealistów (ZDJĘCIA)

  15.11.2019

 • W rydułtowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich (popularnej „Skalnej”) blisko 300 uczniów z trzech miast rywalizowało w turnieju policyjnym "Prewencyjni, kryminalni, wszyscy fajni".

  Do zmagań zaproszono młodzież ostatnich podstawówek. Przez dwa dni Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich szkołę odwiedziło prawie 300 uczniów z Rydułtów, Radlina i Pszowa.

  W części teoretycznej trzeba było wykazać się wiedzą o policji. Praktyczna obejmowała konkurencje sprawnościowe. Przedtem sierżant Patryk Błasik, specjalista do spraw prewencji, i jeden z nauczycieli mówili o zasadach bezpieczeństwa.

  Młodzież rywalizowała m.in. w biegu po buty, rzutach piłką lekarską, strzelaniu z replik policyjnych pistoletów do tarczy. Konkursy wymagały opanowania, sprawności fizycznej, dystansu do siebie. Po części konkursowej goście mogli zwiedzić liceum na Skalnej. Przewodnikami byli uczniowie. Ci z klas policyjnych zaznajamiali młodszych kolegów z podstawami prawa, kryminologii, środków przymusu bezpośredniego i sztuki samoobrony.

  Chętni mogli zapoznać się z tomfą, jak używać kajdanków czy obezwładnić napastnika. Atrakcją okazał się pokaz radiowozu. Uczniowie wchodzili do środka, mogli nawet włączyć sygnalizację świetlną i dźwiękową.

  Dla opiekunów przygotowano szkolenia w zakresie profilaktyki środków psychoaktywnych. Odbyły się warsztaty psychologiczno – pedagogiczne „Konstruktywna pochwała”

  Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji, warsztatów i prezentacji wręczono upominki i dyplomy, a dla wszystkich uczestników i ich opiekunów przygotowano słodki poczęstunek.

  Wręczenie nagród nastąpi 12 grudnia podczas Międzynarodowej Konferencji Poświęconej Edukacji Policyjnej w szkołach ponadpodstawowych, organizowanej przy współpracy z Akademią Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

  Wyniki

  I miejsce ex aequo: Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Radlinie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Rydułtowach
  II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Radlinie
  III miejsce ex aequo: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3 (obie Rydułtowy)

   
 • Galeria:

 • IrS

 • LEON - KOPIA
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.