Aktualności
 • Od tradycji do innowacji gospodarczych w Jastrzębiu

  15.11.2019

 • Miasto zaprasza 18 listopada do kompleksu Dąbrówka, na 3. konferencję gospodarczą w ramach Partnerstwa poprzez gospodarkę „Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych”. Spotkanie odbędzie się w Sali Diamentowej. Początek o godz. 10.

  Już po raz trzeci odbędzie się jastrzębska konferencja gospodarcza. „Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych”, taki jej tytuł. Na 9.30 zaplanowano rejestrację uczestników. Pół godziny później prezydent Anna Hetman otworzy i powita uczestników spotkania.

  Program

  10:15 – 10:30 – wykład inauguracyjny gościa honorowego, przewodniczącego Europejskiego Forum Energii, Profesora Jerzego Buzka „Sprawiedliwa transformacja regionów górniczych oraz strategia energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej do 2050 roku"

  10:30 – 12:15 – transformacja regionów górniczych szansą na zrównoważony rozwój gospodarczy
  Dyskusja panelowa z udziałem zaproszonych gości: prezydentów Wałbrzycha, Rybnika, Żor, wójta Pawłowic, prezesa Śląskiego Związku Pracodawców „Lewiatan”, dyrektora Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., wiceprezesa JSW S.A., wiceprezesa Katowickiej SSE, Ekspert WWF Polska.

  12:15 – 12:45 - sesja pytań i odpowiedzi w ramach Debaty Eksperckiej z udziałem zaproszonych gości

  12:45 - 13:00 - podpisanie Listu intencyjnego o współpracy pomiędzy miastem Jastrzębie-Zdrój a Śląskim Związkiem Pracodawców Lewiatan

  13:00 - 13:15 – uroczyste wręczenie Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój – edycja 2019.

  13:15 – 13:45 – lunch

  13:45 – 15:15 – warsztaty dla przedsiębiorców - Sala Dąbrówka

  Moderatorem konferencji będzie Marek Czyż, dziennikarz, redaktor naczelny Silesia24.pl.
  Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu opowiedzą o Programie Polskich Mostów Technologicznych i udziałowi w programach dla przedsiębiorców w ramach Światowej Wystawy Expo 2020 jako szansie na internacjonalizację i rozwój przedsiębiorców.

  Będzie mowa o korzyściach dla przedsiębiorców z Jastrzębia-Zdroju, wynikających ze zrzeszania się w samorządach gospodarczych, o czym powie przedstawiciel Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan. Natomiast przedstawiciel Izby Gospodarczej Integracja – Wodzisław Śląski skupi uwagę zebranych na profitach wynikających z integrowania się przedsiębiorców Subregionu Zachodniego.

  Dyskusja, propozycje i pytania z udziałem przedstawicieli wydziału strategii, rozwoju i obsługi inwestora Urzędu Miasta.

   
 • IrS

 • Weninger
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.