Aktualności
 • Policja publikuje nagranie z potrącenia 15-latki

  15.11.2019

 • Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku, o którym pisaliśmy już wcześniej. W Radlinie 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim, lecz stabilnym przebywa w katowickim szpitalu. Ku przestrodze policja publikuje nagranie z tego zdarzenia, zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

  Jak wiemy, w ubiegłą niedzielę po godz. 17 patrol ruchu drogowego został skierowany na ulicę Korfantego w Radlinie.

  - Mundurowi ustalili, że kierowca opla, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, uderzył przechodzącą przez "pasy" dziewczynę. 15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwka volkswagena, kierowanego przez 19-latka. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa wodzisławskiej policji.

  Jak widać na nagraniu, warunki atmosferyczne tego dnia były trudne, a widoczność ograniczona. Kierowcy byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie. - Ku przestrodze na stronie http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/ publikujemy film z potrącenia nastolatki. Robimy to, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni - zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych – podkreśla rzeczniczka.

   
 • IrS

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.