Aktualności
 • Prędkość i alkohol powodem dachowania (ZDJĘCIA)

  15.11.2019

 • Jastrzębska drogówka wyjaśnia przyczyny dachowania forda na ulicy Libowiec. Już się okazało, że powodem utraty panowania nad samochodem nie była tylko nadmierna prędkość, ale prawdopodobnie także spora ilość wypitego przez kierowcę alkoholu. Strażacy wydostali go i pasażera z zakleszczonego auta.

  14 listopada około godziny 13.20, na ulicy Libowiec dachował ford. Z relacji świadków wynika, że kierujący osobówką na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, uderzył w betonowy przepust i przekoziołkował w rejonie skrzyżowania z ulicą Grzybową.

  - Strażacy wycięli zablokowane drzwi w aucie. W środku znajdowało się dwóch zakleszczonych mieszkańców Jastrzębia. Kierujący agresywnie zachowywał się w stosunku do służb medycznych, obaj odmówili badania na alkomacie. Od mężczyzn wyczuwalna była jednak woń alkoholu i bełkotliwie mówili – informuje aspirant Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

  42-latek odmówił badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i została mu pobrana krew. Mężczyźni wyszli ze zdarzenia cało. Kierowca zgodził jedynie na zszycie rany ciętej pod okiem. Jastrzębianin stracił już uprawnienia, samochód odholowano na parking strzeżony. Nieodpowiedzialnemu kierującemu grozi teraz do 2 lat więzienia.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Fundusz Górnośląski
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.