Aktualności
 • Chór Jadwiga ma już 100 lat! (ZDJĘCIA)

  15.11.2019

 • Zespół uczcił stulecie swojej artystycznej działalności koncertem w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim. Rozbrzmiały m.in. kompozycje G. Verdiego „Chór niewolników” z opery „Nabucco”, J. Zangla „Credo, Gloria i Agnus Dei” ze mszy do św. Ludwika oraz C. Francka „Panis Angelicus.

  Chórzyści Jadwigi w towarzystwie orkiestry kameralnej pod dyrekcją Donaty Miłowskiej i Ryszarda Uchera zachwycili pięknym brzmieniem i mocnymi głosami. Dla licznie zgromadzonej publiczności wystąpiły również chórzystki ze Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek, z którym wodzisławski chór realizował w latach 2017-2018 projekt „Śląska muzyka”. Nie zabrakło też okazji do wspólnego śpiewania.

  Rozbrzmiały m.in. kompozycje G. Verdiego „Chór niewolników” z opery „Nabucco”, J. Zangla „Credo, Gloria i Agnus Dei” ze mszy do św. Ludwika oraz C. Francka „Panis Angelicus”. Każde wykonanie publiczność nagradzała gromkimi brawami. Jubileusz Chóru Jadwiga, zasilającego od kilku lat szeregi zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury, wpisuje się również w obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

  - Cieszę się, że jako miejska instytucja kultury mieliśmy swój udział w organizacji tego wspaniałego wydarzenia. Tym bardziej, że w ostatnich latach było nam dane razem z Chórem Jadwiga realizować ciekawy międzynarodowy projekt muzyczny - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

  Grupa kultywuje miłość do śpiewu, wykonuje kompozycje polskiej i światowej literatury chóralnej. Ma na swoim koncie występy w kraju i poza jego granicami. Śpiewa także podczas uroczystości związanych z historią naszego miasta. Wydarzenie zorganizowało Wodzisławskie Centrum Kultury i miasto.

   
 • Galeria:

 • IrS

 • Fundusz Górnośląski
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.