Aktualności
 • Spotkanie w Chwałowicach: Klimatyczne fakty i mity

  13.11.2019

 • O co chodzi ze zmianą klimatu? Czy i jakie są dowody na jej zachodzenie i przyczyny? Jak obecna zmiana klimatu ma się do zmian klimatu w przeszłości i jakie mogą być jej potencjalne następstwa? Czy i jak znaczące działania na rzecz zapobieżenia niebezpiecznym zmianom powinniśmy podjąć, w Polsce i na świecie? Jak się mają do tego energetyka odnawialna – OZE – oraz zatrucie powietrza?


  Na te wszystkie pytania postara się odpowiedzieć znawca OZE, zmian klimatycznych i transformacji energetycznej dr Marcin Popkiewicz, który już 19 listopada odwiedzi Dom Kultury w Chwałowicach. Początek spotkania o godz. 17.15, a jego organizatorem jest IV Liceum Ogólnokształcące w Rybniku. Wstęp wolny.

   

   

  Kim on jest


  Marcin Popkiewicz, doktor fizyki, dziennikarz, wykładowca, redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. Autor setek artykułów dotyczących zmian klimatycznych, środowiska naturalnego, zasobów i energii, oraz książek: „Świat na rozdrożu" (2013) i „Rewolucja energetyczna. Ale po co?" (2015), „Nauka o klimacie” (2018).

   
 • LO Noblistów
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na rybnickim rynku (ZDJĘCIA)

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.