Aktualności
 • "Koniaczek" w Rybniku straci koncesję na alkohol

  12.11.2019

 • Miarka się przebrała: notoryczne picie tuż pod oknami urzędu miasta w Rybniku ma się wkrótce skończyć. Straż miejska zebrała dostatecznie dużo materiałów dowodowych, by pozbawić sklep "Koniaczek" koncesji na sprzedaż alkoholu. Czy takie działanie zniweluje problem?

  Miasto Rybnik dokładnie przygląda się sytuacji dziejącej się pod samym nosem urzędników, czyli w okolicy ulicy Miejskiej. Tam stoi wygodny parklet, który często staje się miejscem libacji, nawet w biały dzień. Amatorów picia pod chmurką ściąga tam obecność sklepu monopolowego „Koniaczek”.

  Osoby bezdomne, jak zauważają w straży miejskiej, wybierają miejsca najdogodniejsze do spożywania alkoholu: takie, do których mają blisko, gdzie również mogą zarobić i szybko wydać te pieniądze na alkohol. Doskonałym przykładem jest właśnie „Koniaczek” oraz parking, na którym przez cały dzień można zastać bezdomnych żebrzących o drobne.

  – Nie ma takiego dnia, byśmy nie podejmowali interwencji bądź przy „Koniaczku”, gdzie spożywa się alkohol tuż przed wejściem, bądź właśnie na parkingu – zaznaczał Arkadiusz Kaczmarczyk, komendant straży miejskiej w Rybniku. – Od czasu, gdy zaczęło do nas docierać coraz więcej sygnałów od mieszkańców skarżących się z zakłócanie porządku w tym rejonie, zaczęliśmy monitorować ten sklep.

  Operator monitoringu stale ma oko na rejon sklepu. W wyniku tego straży miejskiej udało się zebrać materiał dowodowy, który pomoże odebrać „Koniaczkowi” zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

  – Procedura już się rozpoczęła, będziemy współpracować z biurem działalności gospodarczej urzędu miasta. Mam nadzieję, że będzie to sygnał dla właścicieli innych lokali, którzy sprzedają alkohol osobom nietrzeźwym, godzą się na to, by te te osoby piły alkohol w okolicy sklepu i zakłócały porządek. Rozmowy z właścicielem nie skutkują, zatem idziemy o krok dalej. Będziemy starać się o zabranie zezwoleń na sprzedaż alkoholu każdemu sklepowi, który dopuszcza do takiego procederu – zapowiada komendant straży miejskiej.

   
 • mar

 • LEON - KOPIA
 • Komentarze:
 • Czytaj także:
 • Ulica Miejska w Rybniku: kloaka tuż obok Urzędu Miasta

  Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.