Aktualności
 • Młodzi rybniczanie pokazali, co potrafią (ZDJĘCIA)

  12.11.2019

 • W Święto Niepodległości na scenie w Niedobczycach zaprezentowało się najlepsza piętnastka konkursu „Pokaż co potrafisz”.

  Ofelia Sobik z Popielowa wygrała 11. edycję konkursu „Pokaż co potrafisz”, którego finał zorganizowano 11 listopada w Domu Kultury w Niedobczycach. Ofelia zaprezentowała jazzowy taniec z kapeluszem.

  - Zaczynam ósmy sezon taneczny, tańczę od 5. roku życia. Zaczynałam w studio tańca Vivero w Rybniku, tam nauczyłam się wszystkich podstaw, rozwinęłam się. Ponieważ jednak szukam nowych wyzwań, w tym roku zmieniłam klub i tańczę w studiu Miraż w Wodzisławiu – powiedziała nam 12-letnia tancerka.

  Ofelia zdobyła też uznanie publiczności, bo razem z gimnastyczką Mają Sówką otrzymała największą liczbę głosów (po 34). Po raz pierwszy w historii konkursu w konkursie publiczności padł remis!

  Na drugim miejscu uplasowała się kolejna tancerka, Marta Masłowska, córka wiceprezydenta Rybnika Piotra Masłowskiego. Trzecie miejsce zajęła gimnastyczka Sandra Materzok. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je: Natalia Ludwik (wokal), Oliwia Krakówka (magiczne sztuczki) i Laura Stuka (taniec). Nagrodę prezydenta odebrał Jakub Pałczyński, który zaśpiewał piosenkę o tym, jak czują się osoby niedowidzące.


  Dodajmy, że galę poprowadzili bardzo młodzi ludzie: Milena Mokry i Mateusz Błanik. A gwiazdą imprezy był młody, znakomity rybnicki zespół Kawa z Mlekiem.

   
 • Galeria:

 • ADR

 • Fundusz Górnośląski
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.