Sport
 • Falująca forma Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA]

  12.11.2019

 • Kolejne dwa ligowe mecze mają za sobą siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Na razie forma podopiecznych Roberto Santlilliego nie jest jeszcze ustabilizowana. Starcza na wygrywanie z niżej notowanymi rywalami, gdy jednak przyjdzie się mierzyć z czołówką ligi, jastrzębianie mają problemy w wygrywaniem nawet pojedynczych setów.
  W sobotę, 9 listopada do Jastrzębia przyjechał aktualny wicemistrze Polski z Warszawy. Jastrzębski Węgiel przystąpił do tego spotkania bez jednego z liderów – Juliena Lyneela, któremu odnowił się uraz łydki. Inauguracyjna partia długo była wyrównana, dopiero w końcówce napędzani akcjami Kevina Tillie oraz Bartosza Kwolka warszawianie zapewnili sobie przewagę i wygrali 25:21. W drugim secie równo było do stanu 10:10. Potem jastrzębianie mocno spuścili z tomu i przegrali do 15. Trzecia, i jak się później okazało ostatnia odsłona tego spotkania, była bardziej wyrównana, jednak drużyna z Warszawy, kierowana przez Antoina Brizarda, kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie, wygrywając do 20 i cały mecz 3:0.
  Wcześniej, bo w środę, 6 listopada Pomarańczowi walczyli o ligowe punkty z MKS-em Będzin. Kibice pamiętając porażkę z ZAKSĄ (w niedzielę, 3 listopada) zastanawiali się, czy siatkarze Santilliego odbudują się i powalczą o wygraną. Jak się okazało będzinianie nie byli w stanie nawiązać walki z faworyzowanymi jastrzębianami, którzy spokojnie wygrali 3:0 w setach.
  Teraz przed Jastrzębskim dwa kolejne mecze przed własną publicznością, najpierw 12 listopada (już po zamknięciu tego wydania Nowin), JW zmierzył się z Indykpolem AZS Olsztyn. W piątek, 15 listopada do Jastrzębia przyjedzie MKS Ślepsk Malow Suwałki. Początek tego spotkania o godz. 20.30.
  Komentarze w najbliższych Nowinach.

  Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:3 (21:25, 15:25, 20:25)
  JW: Konarski, Kampa, Gladyr, Szalacha, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Vigrass, Margarido

  MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)
  JW:
  Fromm, Konarski, Lyneel, Kampa, Gladyr, Szalacha, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Margarido, Depowski, T. Fornal

   
 • Galeria:

 • (MP)

 • Weninger
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.