Aktualności
 • Nowa linia FlixBusa do Czech, Niemiec i Beneluksu

  08.11.2019

 • Od paru dni mieszkańcy Żor i Jastrzębia-Zdroju mogą wygodnie podróżować, bez przesiadki, do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii. FlixBus Polska uruchomił nową linię międzynarodową, dzięki której z Żor można dojechać bezpośrednio do Czech, Niemiec, Belgii i Holandii.

  Siatka połączeń poszerzyła się aż o osiem miast. Linii N1310 przebiega przez następujące miasta: Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Tarnów – Kraków – Katowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Ostrawa – Ołomuniec – Praga – Norymberga – Furth – Erlangen – Frankfurt n. Menem – Moguncja – Koblencja – Akwizgran – Bruksela – Antwerpia – Rotterdam.

  – Nowe połączenie do Rotterdamu to przede wszystkim nowe możliwości podróży do Niemiec, Belgii i Holandii. Dodatkowo, pasażerowie podróżujący z Ukrainy do Polski, dzięki przesiadce w Medyce mogą dojechać bezpośrednio aż do siedmiu polskich miast, w tym do Krakowa, jednego z trzech głównych centrów przesiadkowych FlixBusa w Polsce – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający firmy w Polsce i na Ukrainie.

  Autobus z Żor w kierunku Rotterdamu kursuje pięć razy w tygodniu, od środy do niedzieli o godz. 22:23. Bilety na wszystkie połączenia są już dostępne w sprzedaży na stronie flixbus.pl, w aplikacji mobilnej FlixBus oraz w ponad 700 stacjonarnych punktach sprzedaży.

  Dzięki uruchomionym w ostatnich tygodniach połączeniom, autobusy polskiego oddziału tego przewoźnika kursują już do ponad 200 miast. Firma zapowiedziała między innymi osiągnięcie 100 procent bezpieczeństwa dla środowiska do 2030 roku. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku mają być testy autobusów dalekobieżnych zasilanych ogniwami wodorowymi. Co więcej, w czerwcu FlixBus rozpoczął działalność na rynku ukraińskim, a w październiku ogłosił start w Turcji oraz uruchomienie marki FlixTrain w Szwecji. W kolejnych miesiącach spółka zapowiada ekspansję w Ameryce Południowej i Azji.

   
 • IrS

 • Darko
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.