Aktualności
 • Z ponad 3,5 promilami kierował autem. Mógł kogoś zabić!

  28.10.2019

 • Policjanci drogówki zatrzymali prowadzącego suzuki. Miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O samochodzie poruszającym się całą szerokością jezdni, dyżurnego komendy powiadomili świadkowie, którzy jechali za piratem. Kierowca zajechał mu drogę, wyciągnął kluczki i powiadomił mundurowych.

  Godną naśladowania postawą wykazali się 26 października w Marklowicach dwaj mężczyźni. Po godzinie 13, jadąc ulicą Goplany zauważyli poruszającego się przed nimi całą szerokością szosy suzuki wagon. 

  - Zgłaszający wyprzedził auto i doprowadził do jego zatrzymania. Kierowca wraz z pasażerem wyciągnęli kierującemu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając piratowi dalszą jazdę. Powiadomili stróżów prawa. 42-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu... - informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa komendy w Wodzisławiu Śląskim.

  Policjanci zatrzymali kierowcy suzuki prawo jazdy. Dzięki właściwej reakcji mieszkańców, pirat drogowy przynajmniej przez jakiś czas może nie będzie stwarzał zagrożenia bezpieczeństwa innych użytkowników dróg.

   
 • IrS

 • LO Noblistów
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.