Aktualności
 • Sterroryzował ekspedientkę dla chipsów i coli!

  25.10.2019

 • Mowa o 25-latku, którego sąd posłał do aresztu śledczego za kradzież rozbójniczą i inne przestępstwa. Mężczyzna ukradł ze sklepu chipsy i colę, a gdy ekspedientka próbowała go zatrzymać wyciągnął nóż i zaczął jej grozić, po czym uciekł. Mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego grozi nawet 10 lat więzienia.

  Do zdarzenia doszło 22 października w sklepie przy ulicy Jana Pawła. Do środka wszedł młody mężczyzna i zabrał z półki cztery paczki chipsów oraz colę. Gdy zmierzał w kierunku wyjścia, próbowała go zatrzymać sprzedawczyni.

  - Wtedy wyciągnął z kieszeni nóż i zaczął grozić przerażonej kobiecie, która wycofała się na zaplecze. Od razu też zawiadomiła policję – informuje nadkomisarz Marta Pydych, oficer prasowa wodzisławskiej komendy.

  Na miejsce skierowano wszystkie dostępne patrole i rozpoczęto poszukiwania sprawcy. W trakcie czynności na ulicy Wyszyńskiego dzielnicowi zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez pracownicę sklepu. - 25-latek miał w kieszeni nóż oraz skradzione chipsy. Został zatrzymany – podkreśla rzeczniczka.

  Śledczy ustalili także, że tego samego dnia zmusił swoją matkę do wydania kluczy od mieszkania. - Użył wobec niej przemocy. Dusił i groził nożem matce. Okazało się, że jego zachowanie nie było jednorazowe, bowiem od dłuższego czasu wygrażał się rodzicom, że ich zabije. W końcu przerwali milczenie i złożyli zawiadomienie – zaznacza Marta Pydych.

  25-latek został przesłuchany i usłyszał trzy zarzuty, dotyczące napaści na ekspedientkę, matkę oraz gróźb karalnych w stosunku do rodziców. Nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Na posiedzeniu w sprawie jego tymczasowego aresztu sąd nie miał wątpliwości co do zastosowania wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego. Za przestępstwa jakich się dopuścił grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

   
 • IrS

 • LO Noblistów
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.