Czas wolny
 • Nadchodzi święto plonów

  07.08.2019

 • W tym roku dożynki województwa śląskiego będziemy świętować w gminie Gaszowice. W programie znajdą się zarówno tradycyjne uroczystości, jak i ciekawe koncerty.

  Obchody XX Dożynek Województwa Śląskiego już w najbliższą niedzielę (25 sierpnia) zamienią Łuków Śląski w gminie Gaszowice w rolniczą stolicę Śląska.

  Uroczystości rozpoczną się równo w południe mszą świętą dożynkową w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czernicy. O godz. 13 rozpocznie się formowanie korowodu dożynkowego, który wyruszy z ulicy Wolności w Czernicy, obok Ośrodka Kultury Zameczek, i przejedzie ulicą Wolności w Łukowie Śląskim, aż na boisko sportowe przy ul. Lipowej, gdzie następnie rozpocznie się świętowanie.

  Tam o godz. 14.30 będzie miało miejsce oficjalne otwarcie tegorocznych dożynek wraz z ceremonią wręczenia chleba oraz wręczeniem Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego i odznak "Zasłużony dla Rolnictwa". W ramach uroczystości zostaną zaprezentowane korony dożynkowe przygotowane przez mieszkańców, a także odbędą się występy gaszowickiej młodzieży.

  W tym roku czeka nas jeszcze jedna atrakcja - gości do Łukowa Śląskiego będzie dowozić specjalna dożynkowa kolejka, która będzie kursować na trasie Gaszowice-Czernica-Łuków Śląski.

  O godz. 16 rozpocznie się część artystyczna dożynek. Wówczas czeka nas występ artystyczny Krzysztofa Respondka. O 18 na scenie zawita Tabu, zaś o 20 odbędzie się występ gwiazdy wieczoru - zespołu Zakopower. Na zakończenie imprezy, od godz. 21.30, będzie można potańczyć do muzyki DJ-a.

   
 • mar

 • Medhouse 2.10.2019- 224.06.2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.