Czas wolny
 • Festiwal kultur: Dzień egipski

  16.08.2019

 • Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza 24 sierpnia na kolejną imprezę w ramach Festiwalu Kultur. Tym razem będzie to Dzień Egipski.

  - Drugi raz będziemy na Bliskim Wschodzie, tym razem częściowo w Afryce i częściowo w zachodniej Azji - m‌ówią organizatorzy.

  Na dobry początek, o godz. 15, lekcja języka arabskiego pod okiem arabistki Zuzanny Oniszczuk-Gaik. W tym samym czasie malowanie ciała henną w wykonaniu Grety Gans. Przygotowano również warsztaty dla dzieci i rodziców (tworzenie biżuterii egipskiej, wykopaliska archeologiczne itp. Poprowadzą je: Barbara Ziebura, Kasia Rząsa oraz Gizdy.

  Z kolei Herbaciarnia Małpa zaprosi zainteresowanych na warsztaty palenia sziszy.

  O godz. 18.30 rozpocznie się slajdowisko „Egipt okiem archeologa z Rybnika”. Zaprezentuje je Magdalena Płoszaj, która trzykrotnie uczestniczyła w wykopaliskach w Egipcie.

  O godz. 19.30 koncert muzyki arabskiej. Wystąpią Humam Ammari i Nidal Kalboneh, członkowie Bukra Band. Humam Ammari to pochodzący z Jordanii piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Łączy style: alternatywny rock, pop i muzykę orientalną. Od ponad trzech lat Humam mieszka w Poznaniu.
  Nidal Kalboneh to Palestyńczyk. Gra na lutni arabskiej (oud) i śpiewa. Obecnie również mieszka w Poznaniu. Zwiedził Europę i Afrykę w ramach licznych stypendiów i programów wymiany międzynarodowej.

  Bilety na całość w cenie 5 zł do kupienia w Halo! Rybnik, Industrialnym Centrum Kultury w Niewiadomiu i Zabytkowej Kopalni Ignacy oraz w serwisie biletyna.pl. Dzieci wchodzą za darmo.

   
 • ADR

 • Reklama billboardowa
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.