Aktualności
 • Walczyli na słowa, Zamachowski słuchał

  30.01.2013

 • Dziesiąty Pojedynek na Słowa wgrało I Liceum Ogólnokształcące z Wodzisławia Śląskiego. Tylko o jeden punkt gorszy był Zespół Szkół im. Paderewskiego z Knurowa.

  Dla Knurowa sporo punktów wyśpiewała m.in. Dominika Skoczylas, która wzięła na warsztat "Plebs Blues" czeskiego barda Jaromira Nohavicy.

  Finałowe występy oceniał m.in. Zbigniew Zamachowski. - Poziom był naprawdę wysoki. Kiedy dostałem tabliczki ze skalą ocen od 0 do 10 punktów, myślałem, że nie użyję dziesiątki. Nie dlatego, żebym był surowym sędzią. Wydawało mi się, że pewnych tekstów, pewnych piosenek nie da się przełożyć na świadomość 20-latków. A jednak kilka razy pokazałem dziesiątkę - mówił Zbigniew Zamachowski.

  - Kocham poezję i trochę ich zarażam - mówiła Władysława Bańczyk, opiekunka drużyny, polonistka.

  Oni się wyróżnili
  Tytuł najlepszej recytatorki X Pojedynku otrzymała Elżbieta Szczyrba (I LO Wodzisław), a wyróżnienia dostali: Bartosz Lasota (II LO Rybnik), Paweł Janeta (I LO Wodzisław), Agata Żyła (ZS Knurów) i Daria Daukszewicz (ZST Rybnik). Tytuł najlepszej wokalistki otrzymała Dominika Skoczylas (ZS Knurów), a wyróżnienia: Agnieszka Stryczek (ZSB Rybnik), Dominika Marszolik (I LO Rybnik), Judyta Pisarczyk (II LO Racibórz) i Lucyna Pawlucy (ZST Rybnik).

   
 • ADR

 • Eko-okna czerwiec 2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.