Aktualności
 • Pomóżmy pogorzelcom

  23.03.2011

 • Trwa zbiórka rzeczy dla pogorzelców z familoka przy ulicy Mielęckiego. Drobne dary, jak np. odzież, pościel i bieliznę, można przynosić do ośrodka pomocy społecznej, który ma siedzibę przy ulicy Solskiego 15.
  Jeśli chcemy ofiarować meble lub inny wielkogabarytowy sprzęt, należy wcześniej zadzwonić do OPS-u pod nr tel.: 32 456-73-63 lub 456-72-31. – Już od pierwszego dnia po pożarze ludzie spontanicznie przynoszą przeróżne rzeczy. Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biertułtowach zorganizowała kolektę na rzecz pogorzelców. Pomogła też rada miejska SLD w Radlinie z posłem Tadeuszem Motowidłą. Pogorzelcy oczekują jednak dalszego wsparcia, bo nie zostało im nic. Stracili dorobek całego życia – zaznacza Krystyna Krzyszewska, dyrektor OPS-u, który koordynuje akcję pomocy.
  Przypomnijmy, iż w zeszły poniedziałek późnym popołudniem w familoku wybuchł pożar, który strawił cały dach budynku. Akcję ratowniczą i gaśniczą utrudniał strażakom silny wiatr. Z familoka ewakuowano 10 rodzin liczących ogółem 33 osoby. Jedna z nich poczuła się źle i skorzystała z pomocy lekarskiej, ale na szczęście okazało się, że nie było to nic groźnego. Nadzór budowlany nie zezwolił na użytkowanie domu. W tej sytuacji pogorzelców zakwaterowano w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowych „Marcel” i ROW oraz lokalach komunalnych. Pomieszkają tam około pół roku. Wrócą do siebie po wyremontowaniu familoka.
   
 • IrS

 • Medhouse 2.10.2019- 224.06.2020
 • Komentarze:
 • Informujemy, że:

  1. Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest Fundacja Profesjologia Aktywizacji Rynku Pracy (dalej „Wydawnictwo”) z siedzibą i adresem w Rybniku przy ul. Wyzwolenia 10, adres e-mail: redakcja@nowiny.rybnik.pl
  2. Celem zbierania danych jest umożliwienie zalogowania się do gazety internetowej oraz korzystanie z jej funkcji i przeznaczenia.
  3. Podstawą prawną przetwarzania stanowi zgoda osoby, której dane dotyczą na przetwarzanie swoich danych osobowych w jednym lub większej liczbie określonych celów. Przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy.
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane innym podmiotom.
  5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres potrzebny do realizacji celu przetwarzania.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
  7. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach najlepszego wyboru produktu lub usługi, odpowiadającego Pani/Pana preferencjom.